Czym kierować się, przy doborze foteli do salonu?

Prowadząc nasz sklep meblowy zauważyliśmy, że wielu naszych Klientów ma problem z doborem odpowiednich krzeseł do salonu. W poniższym wpisie przedstawimy pokrótce kilka zasad, którymi warto się kierować przy ich wyborze.

Ergonomia

Meble do salonu powinny być jak najbardziej ergonomiczne. Zwłaszcza, że będą nam one służyć może i przez kilkanaście najbliższych lat. Dlatego zwróćmy uwagę przede wszystkim na miękkość fotela. Bardzo miękkie rozwiązania nie są wygodne i – po pewnym czasie – wywołują dyskomfort. Weźmy też pod uwagę wysokość oparcia. Powinno wychodzić ono minimalnie nad głowę. Opcjonalnie, można też wybrać modele ze specjalną poduszką, zwiększającą komfort wypoczynku.
fotel-sorento-3_2
Styl

Kolejną kwestią jest dopasowanie aranżacyjne do reszty salonu. Jeśli jest on urządzony nowocześnie, to dobrym pomysłem będą fotele metalowe a nawet plastikowe. Opcjonalnie możemy też wykorzystać technorattan. Z kolei dla bardziej klasycznych wnętrz, optymalnym rozwiązaniem będą meble tapicerowane, bądź najlepiej skórzane.

Masz małe mieszkanie? Postaw na uniwersalność!

Coraz więcej osób decyduje się na swoje własne cztery kąty. Często jednak są to małe mieszkania, w których niemożliwe jest urządzenie osobnej kuchni i salonu. Dla takich wnętrz proponujemy lekkie, uniwersalne rozwiązania (np, metalowe). Charakteryzują się one dużą liczbą dodatków dekoracyjnych i zwiększonym komfortem siedzenia. Jednocześnie doskonale nadają się one do kuchni, bądź jadalni.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty foteli do salonu, koniecznie prosimy o kontakt. Nasz sklep z meblami to nie tylko asortyment, ale też i fachowa pomoc. Sprawdź co oferujemy na stronie https://www.abra-meble.pl/pokoj-dzienny-jadalnia/pufy-fotele/