Wnętrze z duszą

To, jak wygląda nasze mieszkanie w dużej mierze wpływa na jakość naszego życia. Czy czujemy się w mieszkaniu dobrze? Czy przyjemność sprawia nam wracanie do niego i przebywanie w nim? Czy spełnia nasze oczekiwania? Czy jest zgodne z upodobaniami? Te wszystkie kwestie są bardzo istotne, bo wpływają na nasz nastrój, zadowolenie oraz wrażenie spełnienia.
To jak wygląda mieszkanie pod względem urządzenia jest często całkowicie zależne od wyobraźni i budżetu jego domowników. Dla osób z ograniczonymi możliwościami finansowymi istnieje świetna opcja: jest ogromna oferta produktów „z drugiej ręki”, które, dzięki temu, że są stare i czasem nadgryzione zębem czasu, wyglądają bardzo efektownie. Zważywszy na to, że obecnie dużo mebli jest stylizowanych na stare, posiadanie właśnie starych ceni się znacznie bardziej. Duże znaczenie starych mebli widać chociażby na przykładzie osób, które kupują meble nowe i stosują na nich specjalne zabiegi mające na celu wywołanie wrażenia starości, na przykład ścierają ich powierzchnię lub malują tak, by farba wyglądała jak odpadająca.toaletka-kobiecy-mebel-w-sypialni-3
Wśród starych mebli z wcześniejszych epok prym wiodą meble drewniane z rzeźbieniami. Stare, potężne komody, długie lub okrągłe stoły z rzeźbionymi nogami, szezlongi czy toaletki klasyczne na pewno sprawią, że mieszkanie nabierze charakteru i wyda się bardziej przytulne. Ostatnie z wymienionych – toaletki – mają w sobie ogromny urok i dodatkowo są bardzo praktyczne. Która kobieta nie chciałaby mieć w sypialni miejsca na poranną toaletę? O ile to wygodniejsze od chodzenia w tym celu do łazienki i na stojąco, w niewygodnej pozycji, z drętwiejącymi rękoma robienie makijażu albo układanie włosów? Klasyczna toaletka, nie dość, że sprawi, iż sypialnia będzie przywodzić na myśl tę z czasów Ludwika XVI, to dodatkowo uprzyjemni poranki.