Grawerowanie na skórze

Grawer a… skóra

Grawerowanie na produktach wykonanych ze skóry, zawsze było dość trudne. Głównie ze względu na fakt, że proceder ten realizowany jest w oparciu o bardzo dokładne lasery, które – jak wiadomo – oddziałują na skórzaną powierzchnię za pomocą wysokiej temperatury. Ze względu na fakt, że tworzywo to jest na nią stosunkowo mało odporne, zachodzi duże ryzyko uszkodzenia jego powierzchni.

Skóra skórze nierówna0_0_productgfx_0d7860e12de95449f5805ab7211b5720

Procesy grawerowania na powierzchni skóry uzależnione są od siebie przede wszystkim powierzchnią, na którą będą one oddziaływać. Inaczej będzie wyglądać grawerowanie na kalendarzach ze skórzaną obwolutą a inaczej – na naszywkach odzieżowych. Duże znaczenie ma tu np. materiał wykonania a konkretnie – jego skład chemiczny. Przykładowo bardzo trudno przewidzieć ostateczny kolor wzorca, gdyż jest on zależny od natłuszczenia danej powierzchni, zawartych w niej garbników i innych czynników.

Zalety grawerowania na powierzchni skóry

W związku z tym, że prowadzimy naszą działalność już od kilku dobrych lat, zdążyliśmy zauważyć, jakie korzyści niesie ze sobą grawerowanie na skórzanych przedmiotach.

– Krawędzie wzoru są doskonale wycięte. Ponadto nie posiadają zadziorów, ani innych dodatkowych wad.
– Grawerowanie za pomocą lasera jest znacznie dokładniejsze, niż z wykorzystaniem innych metod.
– W efekcie tego procesu można uzyskać różne kolory wzorca, które można dobrać na podstawie wcześniejszych obserwacji i doświadczeń.

Podsumowując, stosowanie lasera w technice grawerowania na powierzchni skóry jest sprawdzonym i dokładnym sposobem jej ozdabiania. Przykładem niech będą piękne, grawerowane tabliczki okolicznościowe.

Firma, która zajmuje się grawerowaniem na tabliczkach, piórach czy długopisach to Twojepioro. Ich ofertę można znaleźć pod adresem: https://www.twojepioro.pl/pl/c/GRAWEROWANIE/186